al. Sztandarów 1/3
Dom pp. RomańczukówDom mieszkalny zbudowany z szarej cegły cementowej typowej dla budynków koszarowych drugiej połowy lat trzydziestych. W domu funkcjonował lokal gastronomiczny "Cafe Paradis" prowadzony przez p. Romańczuka, byłego pracownika kasyna oficerskiego z hotelu na terenie CWP. Kucharzem przez jakis czas był p. Gabryś. W czasie okupacji jedna z sal była "Nur für Deutsche" ("Tylko dla Niemców").
 
Po 1945 roku w sali na dole (gdzie stało pianino) oprócz działalności typowo gastronomiczno i rozrywkowej (m.in. zabawy taneczne czy imprezy sylwestrowe) odbywały sie też zebrania mieszkańcow, samorządu rembertowskiego, organziacji społecznych, oraz przedstawienia teatralne i występy uczniów z pobliskiej szkoły tzw. "trójki". Obok budynku znajdowała się też drewniana budka w której można było kupić słodycze, orenżadę itp. Na początku lat 60-tych w budynku znajdowała się świetlica (m.in ze stołem do ping-ponga) i stołówka dla uczniów z pobliskiej szkoły przy Al. Sztandarow. Później aż do lat 70-tych w tych budynku była kawiarnia "Cora".
Obecnie budynek został od frontu cześciowo otynkowany, i mieści się w nim apteka i firma handlowo-technicznaJeśli na temat opisywanego budynku masz jakieś uwagi, informacje, pamiątkowe zdjęcia, dokumenty, plany lub inne pamiątki związane z tym budynkiem, chciałbyś coś uzupełnić lub zauważyłeś jakieś nieścisłości czy błędy - prosimy o wypełnienie formularza lub o kontakt.