Al. Chruściela 33/35

Dom Państwa Laskowskich (obecnie nie istnieje) 

(fot. Z. Ludwiczak)Przed wojna własność P. Laskowskich. W okresie okupacji w cześci narożnej drewnianego budynku znajdował się sklep ogólnospożywczy p. Zofi Majkowskiej, obok po lewej biblioteka p. Brodowskich, obok sklep p. Ludwiczakowej, a dalej jeszcze jeden sklep ogólnospożywczy. W przybudówce od strony ul. Paderewskiego znajdował się magiel p. Pychelskiej. W domu mieszkała też pani Makarewicz. Po wojnie na zapleczu funkcjonowała rozlewnia wody mineralnej. Po rozebraniu drewnianego budynku, postawiono murowany, w którym mieślił się m.in sklep "Bumerang". Później budynek był przebudowany i mieściło sie w nim kilka firm, głownie handlowych lub usługowych. W roku 2007 budynek zburzono pod przyszłą inwestcje mieszkaniową
Widok od zaplecza, po lewej dobudówka w której mieścił sie magiel, w głębi fragment ul. Paderewskiego (fot. Z. Ludwiczak)


Rok 2007. Rozbiórka murowanego budynku


Rok 2007. Finał rozbiórki murowanego budynku

Jeśli na temat opisywanego budynku masz jakieś uwagi, informacje, pamiątkowe zdjęcia, dokumenty, plany lub inne pamiątki związane z tym budynkiem, chciałbyś coś uzupełnić lub zauważyłeś jakieś nieścisłości czy błędy - prosimy o wypełnienie formularza lub o kontakt.